Torchlight Frontiers İncelemesi

Merhaba arkadaşlar. Echtra Games tarafından geliştirilen Torchlight Frontiers incelemesi yazısına hoş geldiniz. Bugün itibariyle benim de Alpha testlerine davet edildiğim oyunu indirmiş ve bir süre deneyimlemiş biri olarak, size Torchlight Frontiers hakkında deneyimlerimden bahsedeceğim.

Öncelikle Torchlight 1 ve Torchlight 2 oyunlarını da oynamış biri olarak yazıyorum. Özellikle Torchlight 2’yi uzunca bir süre oynamıştım. Bunlara göre, Torclight Frontiers’da ki en büyük farklılık şu olmuş: Frontiers bir MMO oyunu. Yani, ilk oyunlar Multiplayer oynanılabiliyor iken, Torchlight Frontiers MMO olarak oynanılıyor.

Torchlight 1 ve 2’yi Runic Games geliştirmişti ancak bu oyunu 2016 yılında kurulan Echtra Games adında bir şirket geliştiriyor. Aralarında bir anlaşma mı var bilmiyorum ama 1 ve 2’ye benzer yönleri oldukça fazla oyunun. Bu yüzden, farklı şirket geliştiriyor diye yabancılık çekmeyeceksiniz. Özellikle eski oyuncular için söylüyorum.

Torchlight Frontiers İncelemesi

Torchlight Frontiers İncelemesi

Torchlight Frontiers, şu an Alpha testlerinin üçüncüsünü sürdürüyor ve bende üçüncü teste davet edildim. Şimdi size ilk izlenimlerimden ve biraz oyun içinden bahsedeceğim.

Oyun Alpha aşamasında olduğu için şimdilik sadece 3 tane sınıf var. Bunlar; Forged, Railmaster ve Dusk Mage. Alpha testleri ilerledikçe ve oyun Beta sürecine girdiğinde, bir sürü sınıf geleceğinden eminim zira Torchlight serisinin sınıfları her zaman geniş bir yelpazede sunulmuştur.

Oyuna başlarken sadece sınıf seçmiyorsunuz. Bir de, Pet seçiyorsunuz. Petler bizim oyun içindeki yardımcımız oluyor, yani sadece yanımıza süs diye durmuyor. Ancak henüz tam olarak hangi özelliklere sahip olduklarını bilmiyorum. Sadece, oyuna ilk başladığınızda sizinle beraber atak yapıyor. Hatta, atak yapması BOSS keserken oldukça yardımcı oluyor zira ufak yaratıkları böylelikle kendine çekmiş oluyor. Oyuna başladığınızda da Petlerin özelliklerinden bahsetmiyor ama sanırım Petiniz seviye aldığında özellikleri de açılıyor. Torchlight Frontiers’da bulunan Petler şu şekilde: Lama, Baykuş ve Köpek. Yine sınıflar için dediğim gibi, ilerleyen aşamalarda çok daha fazlasının ekleneceğini düşünüyorum.

Torchlight serisini seven biri olarak, ilk izlenim olarak Frontiers’ı da beğendiğimi söylemeliyim. Siz de; Diablo tarzı Hack and Slash oyunları seviyorsanız, Torchlight Frontiers’ı da seveceğinizi düşünüyorum. Oyun, aynı zamanda Path of Exile’a da oldukça benziyor.

Torchlight Frontiers’ın grafikleri ve yetenekleri oldukça hoş. Eski oyunlara göre çok daha iyi hâliyle. Torchlight 2 ne zaman çıkmıştı tam olarak hatırlamıyorum ama grafik anlamında oldukça gelişmiş olduğunu söylemeliyim. Aynı zamanda yeteneklerle de göz dolduruyor.

2 tane yetenek ağacı var ve istediğiniz yetenek ağacıyla ilerleyebiliyorsunuz. Örneğin; Dusk Mage sınıfında, Dark ve Light yetenek ağaçları bulunuyor. Dark daha çok yakın dövüş yetenekleri içerirken, Light ise uzak dövüş yeteneklerini içeriyor.

Torchlight Frontiers’da, haritaların içinden 3-4 ayrı Dungeon’a geçiş yapabiliyorsunuz. Seviyelere göre Alpha aşamasında bile 10’a yakın belki daha fazla harita var ve Dungeon sayısını siz düşünün. 🙂

Path of Exile’da ki “Base” mantığı Frontiers’da da var. Sadece size özel olan bir haritanız mevcut ve içerisine başka yerlere ışınlanabileceğiniz Portal açma zımbırtıları, depo olarak kullanabileceğiniz sandıklar ve işe Craft yapabileceğiniz şeyler yerleştirebiliyorsunuz. Aynı olay, Path of Exile’da da mevcuttu. Bu yönüyle aşırı benziyor.

Hack and Slash oyunlarından bildiğimiz, ana harita olayı burada da var. Ana haritada bir görev alıyorsunuz ve Açık Dünya olan haritaya geçiş yapıyorsunuz. Hack and Slash oyunlarını hiç Açık Dünya oynamamıştım, böylesi çok daha eğlenceli. Ayrıca, görevler için Parti kurmak falan oldukça eğlenceli bir aktivite.

Torchlight Frontiers’da çok daha fazlası var ancak Alpha testlerinde çoğu kapalı. Torchlight Frontiers Beta başvurusu yaptıysanız, katılmayı bekleyin zira oyun içerisindeki ilerlemeleriniz kaybolmayacak! 🙂 Evet, oyuna girerken notlar kısmında tam olarak böyle yazıyor. Bu yüzden, ne kadar erken o kadar iyi.

Ben oyunu oldukça sevdim ama oynamaya devam edeceğim. Torchlight Frontiers inceleme yazımızın burada sonuna geldik. Başka bir Torchlight Frontiers yazısında görüşmek üzere!

About the author

Enes Talha

Merhaba, ben Enes Talha. Başta; MMORPG oyunlar olmak üzere, tüm MMO oyunlar hakkında yazılar yazmaktayım. Aktif bir MMORPG oyuncusuyum. Aynı zamanda sıkı bir Korku Filmi takipçisiyim.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.