Sky’ın Büyüleyici Güzelliği: Sky Children Of The Light

Muhteşem görsel tasarımın perde arkası;

Çığır açan gelitirici Thatgamecompany’nin en son yapımı Sky: Children of the light, nefes kesen bir güzelliğe sahip.Ancak bu hiç şaşırtıcı değil.Geliştirilmesi altı yıldan fazla süren Sky sistematik bir şekilde hayata geçirilmiş. Her akrakterin, yaratığın ve bulutun tasarımı, oyunun rüyamsı atmosferini yansıtıyor.

Sky’ın görsellerinin kökenine ve ardındaki fikirlere yakında bakalım.

Sky’ın büyük bir bölümü bulutlarda geçiyor. Bu sebeple oyunun görsel tarzı Butan, Tibet,, Ekvator ve diğer dağlık bölgelerden esinleniyor.

Özenle Tasarlanmış Kıyafetler

Sky, iş birliğini teşvik eden bir oyun olduğu için karakterler grup halinde olduklarında daha etkileyici görünecek şekilde tasarlanmışlar. Engelleri aşmak için birlikte çalışan veya el ele tutuşup bulutların üzerinde süzülen karakterlere bakmaya doyamayacaksınız.

Sky’daki karakterler çok çeşitli tarzlarda ve tasarımlara sahip panço benzeri elbiseler giyiyor. Ekip, oyuncuların her birinin farklı görünmesini ancak yaşlarının, ırklarının ve cinsiyetlerinin belirsiz olmasını istemiş. Oyunun yaratıcı direktörü Jenova Chen ”Böyleyece insanlar etiketlenmeden veya yargılanmadan kendileri olabilir.” diyor.

Farklı saç modellerinin, pelerin desenlerinin ve ifadelerin kilidini açabilirsin ancak tuhaf kıyafetlere ve saçma danslara oyunda yer yok. Chen, oyunun ruhani havasına uygun biçimde, fazla gürültülü ve gösterişli unsurlara yer vermediklerini belirtiyor.

Yaşam Döngüsü

Ekip yağmurun iphone ve ipad’de görülebilmesi için damlaları büyütmüş. Sağanak yağışa yakalanan karakterlerin titremeye başladığını göreceksin.

Sky’ın yedi diyarının teması, insan hayatının evreleri temel alınarak oluşturulmuş. İlk seviye, parlak mavi gökyüzü ve pofuduk bulutlarıyla, çocukluk dönemini temsil ediyor. Sanat yönetmeni Yui Tanabe ”Hiçbir şey sana zarar vermeyecek.” diyor. ”Her şey sana büyük ve heyecan verici gelmeli.”

Bazı ruhlar etkileyici ve cana yakın. Üstte, ruhani varlıkların ilk taslakları yer alıyor.

Orta yaş dönemini ve belirsizliklerini temsil eden bölüm ise bloklar halinde, keskin köşeli şekillerin ve karanlık gökyüzünün yer aldığı sisli bir atmosfere sahip. Her şey tehlikeli, diyor Tanabe. Tipik bir orta yaş krizinde olduğu gibi hangi yöne gitmen gerektiğini bilmiyorsun.

Yardımına ihtiyaç duyan ışıklı ruhlardan uğursuz canavarlara uzanan Sky sakinleri, çok çeşitli. Geliştirici ekip kimin dost kimin düşman olduğunun bir bakışta anlaşılmasını istemiş ve her yaratığın ayırt edici bir görünüme sahip olmasını sağlamış.

Örneğin, Dark Dragon’ın tek gözünden çıkan kırmızı ışık demetinden kaçman gerektiğini hemen anlıyorsun. Bu konuda hiçbir belirsizlik söz konusu değil.

Her Aygıtta Mükemmel Görünüm

Sky hem yeni hemde eski aygıtlarda muhteşem görünecek şekilde tasarlanmış. Görsellerin çözünürlüğü otomatik olarak ayarlanıyor ve grafik detaylar, donanım her ne olursa olsun, performansı maksimuma çıkaracak şekilde adapte oluyor.

Chen, Sky’ın bu değişiklikleri arka planda sorunsuz bir şekilde hallettiğini söylüyor. Böylece oyun sürükleyiciliğini yitirmiyor ve merak uyandırmayı sürdürüyor. Sky, herkes için tasarlanmış harika bir yapım.

‎Sky: Children of the Light
‎Sky: Children of the Light
Yapımcı: thatgamecompany
Ücret: Ücretsiz+
Sky: Children of the Light
Sky: Children of the Light
Ücret: Duyurulacak
About the author

Hamdi Çetin

Herkese Merhaba, Özellikle MMORPG hastası birisi olarak vakit buldukça bol bol oyun oynayan, bilgisayar olmasa bile telefondan tüm oyun rekorlarını kıran birisi.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.