AFK Arena İncelemelesi

Herkese bol oyunlu hafta sonları diliyorum. Budala Kargadan ben thecrawle,

Bu gün sizlere yapımcısı lilithgames olan AFK Arena isimli mobil oyun dan bahsedeceğim. AFK Arena hem android hem ios platformda yayında olan bir oyun. Oyundan kısaca bahsedecek olursa sıra tabanlı bir oyun sistemi fakat çok p2w bir oyun değil.  Neden p2w olmadığını zaten yazının devamını okuduğunuzda anlayacaksınız. Aşağıda google play ve Appstore linklerini bulabilirsiniz.

Google Play

AFK Arena
AFK Arena
Yapımcı: Lilith Games
Ücret: Ücretsiz
Appstore
‎AFK Arena
‎AFK Arena
Yapımcı: Lilith Games
Ücret: Ücretsiz+

Oyunu indirdikten sonra ilk yapmanız gereken hesabını bağlamak profil sayfasına gelerek hesabımızı bağlayalım.

AFK Arena Profil Sayfası

Tamamı açılmış olmasa da daha sonra sizi aşağıda ki gibi oyunun genel menüsü karşılayacak, oyunu uzun süredir oynuyorum çok zamanınızı tüketmeyecek ve hırs yapmadan günün belirli saatlerinde girip görevlerini yaparak gelişebileceğiniz bir oyun.

AFK Arena Ana Ekran

Hemen ana menüde neler olduğundan bahsedelim;

Öncelikle oyunda klan sistemi mevcut ve klan üyelerinin yaptığı görevlere göre klan gelişiyor bu gelişmeler ile klan dungeonları artıyor ve daha fazla üye alabiliyorsunuz klana. Oyunda gelişebilmek için günlük görevlerin tamamını bitirmeniz gerekiyor, yani her gün düzenli olarak günlük görev yapmalısınız.

AFK Arena Günlük Görevler

Günlük görevleri tamamlamanız size ne gibi hediyeler verecek, bir adet kahraman hediyesi verecek daha sonra onu geliştirmek için gerekli iksir tozu, para ve bir miktar elmas kazanacaksınız. Ayrıca günlük görevleri yapmanız klan dungeonun daki boss u aktif hale getirmenizi sağlayacak ve klan seviyesine de katkı sağlayacaksınız. Klanların üyelerden tek beklentisi bu  görevleri düzenli olarak yapmaktır.

Kazandığınız elmaslar ile  kahraman çağırarak gücünüzü arttırabilirsiniz böylece seferlerde ve dungeonları rahatlıkla geçebilirsiniz. Ödül panosunda bolca ganimet kazanabilir ve bu sayede hızlı ilerleme kat edebilirsiniz.Size önerim kahramanları geliştirmeden önce bolca kahraman kartı biriktirin.Elmaslarınızı ve topladığınız diğer ganimetleri harcamadan önce nasıl bir kart destesi yapmanız gerektiğini çözün, bunun için yüksek seviyedeki oyuncuların kart destelerini kontrol edebilirsiniz.

AFK Arena Kahramanlar

Oyunda Meydan okuma, kralın kulesi, büyülü labirent, zaman tepeleri, mucizevi yolculuklar ve para ödülü panosu gibi çeşitli etkinlikler ve dungeonlar var. Ben bunların hepsini detaylı olarak anlatmayacağım, bu bir hesap geliştirme rehberi olmadığı için oyunun genel mantığı bu etkinliklere ve dungeonlara girerek ganimet kasıp hem kahramanları hem hesabınızı geliştireceksiniz.

AFK Arena Dungeonlar

Oyunda Rutin yapmanız gereken 30 Bölümlük Sefer haritası mevcut her sefer haritasında 45 aşama var. Giderek zorlaşan bu aşamaları her atladığınızda ödül kazanıyorsunuz, ayrıca bölüm bitirme ödülleride mevcut. Seferler çok uzun sürmüyor yaklaşık 2 dakika fakat siz seferi hızlandırabiliyorsunuz 2x seçeneği var en fazla.Belirli bir bölümü geçmeniz gerekiyor bu özelliği açmak için. Oyunda hem klan, hem genel hemde özel chat yapabilme özelliği mevcut.

AFK Arena Sefer İç Görünüm

Oyunda  girdiğiniz her dungeon ve meydan okumaların görünümü üstteki gibi olacaktır. Arka plan değişse bile 6 karakter sınıfından istediklerinizi kombin yaparak savaş gücünüzü arttırabilirsiniz. Ayrıca bazı kombinasyonlar ekstra güç almanızı sağlar  yukarda ki görselde sağ üstteki full etki alıyor sol taraftaki ise 3 yaprak etki alıyor. Bu yazımda yazının çok uzamaması için kombinasyonlar ile detaylı bilgi vermiyorum. Daha sonra AFK Arena ile ilgili detaylı rehber yazılarımız gelecektir.

Genel Anlamı ile AFK Arena Oynanır Mı ?

AFK Arena kısa süreli seyahetleriniz de yürürken veya boş bulduğunuz vakitlerde oynayabileceğiniz bir oyun, birincisi oyun telefon dikey konumdayken oynanabiliyor. Tek elinizle rahatlıkla oynayabileceğiniz bir oyun. Diğer nedenlere gelecek olursa oyun çılgınlar gibi hırs yapmanızı gerektiren bir oyun değil ve paranızı dökeceğiniz bir oyunda değil. Oyunu günlük ziyaret edip görevleri yaparak diğer etkinliklere katılarak zamanla hem kahramanlarınızı hem seviyenizi geliştirebileceğiniz bir oyun. Para yatırıp elmas almanıza gerek yok her görevden bolca elmas alıyorsunuz zaten oyun ekstra bakım vb. günlerde size hediye elmas veriyor. Tek yapmanız gereken şey ganimetlerinizi biriktirmek ve toplu şekilde harcamak. Oyundaki AFK ganimet sistemi zaten cabası siz oyuna girmeseniz bile kahramanlarınız sürekli savaşarak oyundaki ganimetleri topluyor fakat bu süreli bir olay 12 saatlik toplama işleminden sonrasını almıyor.

AFK Arena oyununun diğer makalelerinde görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.

About the author

Hamdi Çetin

Herkese Merhaba, Özellikle MMORPG hastası birisi olarak vakit buldukça bol bol oyun oynayan, bilgisayar olmasa bile telefondan tüm oyun rekorlarını kıran birisi.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.